سیستم هوشمند


هوشمندسازی ساختمان شامل کنترل هوشمند سیستم روشنایی، سیستم HVAC، سیستم پرده برقی ، سیستم کنترل تردد، سیستم اعلام سرقت، سیستم دوربین‌های نظارتی و …. را شامل می‌شود. اگر چه این سیستم‌ها بطور مستقل موجود می باشند، اما پیاده سازی آنها در قالب یک سیستم یکپارچه هوشمند، علاوه بر افزایش ویژگیها، انسجام و مدیریت یکپارچه را به سیستم مدیریتی ساختمان می‌بخشد.

برخی از اهداف سيستم مدیریت هوشمند ساختمان :


•ایجاد محيطی ایمن و استاندارد برای افراد حاضر در ساختمان
• استفاده بهينه از تجهيزات و افزایش عمر مفيد آنها
• ارائه سيستم کنترلی با قابليت برنامه ریزی زمانی عملکرد
• کاهش چشمگير هزینه های مربوط به نگهداری و بهينه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی
• امکان مانيتورینگ و کنترل تمامی نقاط تحت کنترل از طریق یک PC و یا اینترنت
• با توجه به یکپارچه سازی ساختمان ، تمام تجهيزات بصورت هماهنگ کارکرده و امکان تداخل و بروز مشکلات ناشی از عدم هماهنگی از بين می رود

parallax background

  • محصولات KNX

استاندارد KNX محبوب ترین پروتکل هوشمندسازی ساختمان در دنیاست که توسط انجمن KNX عرضه شده است. انجمن KNX با ادغام سه انجمن اروپایی (BCI,EIB,EHS) با فعالیت ساختمان هوشمند در سال 1999 به مرکزیت بروکسل تاسیس شد. این انجمن در ابتدای تاسیس شامل 9 عضو بوده و این تعداد تا سال 2019 به بیش از 470 عضو رسید که حدود 8000 نوع دستگاه تحت پوتکل KNX تولید نموده اند. این پروتکل یک بازه گسترده از بستر‌های ارتباطی (بی سیم و با سیم) و محصولات را در اختیار قرار می‌دهد . با این وجود بستر سازی توسط کابل KNX به‌عنوان متداول ترین بستر ارتباطی در خانه های هوشمند در حال ساخت مطرح می‌باشد.

  • محصولات SAVEKEY

شرکت Savekey یک شرکت نوآورانه و با تکنولوژی پیشرفته می باشد که زمینه اصلی تولیدات این شرکت انواع کلیدهای کنترل روشنایی ، ترموستات های کنترل سیستم سرمایش و گرمایش ، پنل های کنترل شدت روشنایی ، پنل های کنترل پرده و کرکره برقی و پنل های هتلی با صفحه لمسی می باشد که راه حل های حرفه ای برای هتل ها، دفاتر و خانه های لوکس ارائه می دهند. شرکت SAVEKEY با استفاده از فن آوری و طراحی پیشرو، محصولاتی را تولید می کند که هم در محیط کار و هم در مصرف انرژی بالا هستند. تمام محصولات مطابق با استانداردهای تولید اروپایی هستند و انواع مختلف گواهینامه ها و اعتبارات در سراسر جهان را دارند. شرکت SAVEKEY دفتر اصلی بخش اروپایی خود را در بیرمنگام انگلستان و دفتر اصلی بخش اسیایی را در هنگ کنگ ایجاد کرده است که از طریق آن محصولات خود را در سراسر دنیا عرضه می کند و خدمات خود را ارائه می دهد. شرکت SAVEKEY متعهد به ارائه محصولات با کیفیت بالا برای بهبود زندگی مشتریان سراسر جهان است. از ویژگی های ممتاز این سیستم می توان به سادگی کابل کشی بین کلیدها اشاره کرد که علاوه بر عدم تغییر سیستم سنتی می توان سناریوهای تحت شبکه را نیز در اختیار داشت. این سیستم راه حلی مناسب و کم هزینه برای ساختمان های هتلی ، مسکونی و اداری می باشد که می تواند تمامی سناریوهای مورد نیاز را داشته باشد.

parallax background

دیگر محصولات تاسیسات برق